Miként találkozik Monteverdi egy műve a magyarszováti kísérettel vagy egy olasz reneszánsz költőnő szonettje a széki lassúval? (VIDEÓ)
A több mint tíz éve fennálló különleges formáció ősbemutatóján kiderül!
Virágvölgyi Márta kapta meg a Halmos Béla-emlékérmet szombaton, a Zeneakadémián a táncház napja alkalmából rendezett gálaműsor keretében több évtizedes tevékenységéért, a Halmos Béla-vándordíjat pedig a Ritka Magyar Folk Band prímásának, Horsa Istvánnak ítélte oda a kuratórium.
A Halmos Béla-emlékérmet Virágvölgyi Márta, míg a Halmos Béla-vándordíjat Horsa István népzenész vehette át a Zeneakadémián a Táncház Napja rendezvény keretében – közölte a Hagyományok Háza hétfőn az MTI-vel.
Mint írják, a Halmos Béla-vándordíjat az öttagú kuratórium 2016-ban Horsa István népzenésznek, a komáromi Ördöngös Népzenetanoda alapítójának, a Ritka Magyar Folkband prímásának ítélte oda. Horsa István Barbarossa János Halmos Bélának készített mesterhegedűjét egy éven át használhatja.
A díjat olyan, 40 év alatti, hagyományos népi hangszeres zenét játszó, táncházat muzsikáló hegedűs kapja, aki határokon átívelő, elkötelezett tevékenységet folytat. A vándordíj mellett a Hagyományok Háza a következő évadban koncertlehetőséget is biztosít a díjazottnak.
A Halmos Béla-emlékérmet a kuratórium 2016-ban Virágvölgyi Mártának ítélte oda több mint négy évtizedes, a táncházmozgalom keretén belül végzett kimagasló szakmai, közösségi, pedagógiai, és felbecsülhetetlen értékű népzenei dokumentációs tevékenységéért.
Az emlékérmet a Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület elnöksége azzal a céllal alapította, hogy az egyesület alapító elnökének közösségteremtő, háttérszervező oldaláról is megemlékezzen. Az érmet Halmos Béla gyerekkori barátja, Kiss B. György éremkészítő alkotta. Az emlékérmet olyan személy kaphatja, aki a táncházmozgalom keretén belül kimagasló szakmai és/vagy közösségi tevékenységet folytat – áll a közleményben.
Az elismeréseket a Táncház Napja zárókoncertjén adták át szombat este a Zeneakadémián.